ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ

Loading script and Flickr images

AEI2023
Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου ΓΕΛ Καρδίτσας
συγχαίρουν τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας που κατάφεραν να επιτύχουν το στόχο της εισαγωγής τους στις σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Η εισαγωγή σας στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι αποτέλεσμα προσπάθειας ετών και αποτελεί την ηθική επιβεβαίωση του αγώνα σας. Επίσης, συγχαίρουμε θερμά και τους γονείς των μαθητών και μαθητριών μας που με αγάπη και επιμονή στάθηκαν αρωγοί στις προσπάθειες των παιδιών τους, στηρίζοντας με θυσίες τους στόχους και τα όνειρά τους. Συγχαίρουμε, επίσης, και εκείνους τους/τις μαθητές/τριες μας που παρά τον αγώνα που έδωσαν στην δοκιμασία των πανελλαδικών εξετάσεων, η προσπάθειά τους δεν ανταμείφθηκε με το επιθυμητό αποτέλεσμα. Τους παροτρύνουμε, όμως, να συνεχίσουν τις προσπάθειές τους για να κατακτήσουν το στόχο της εισαγωγής τους στις σχολές που επιθυμούν. Εξάλλου, η μη επίτευξη ενός στόχου αποτελεί εφαλτήριο και κίνητρο για τη συνέχεια της προσπάθειας έως και την εκπλήρωση του.
Τέλος, σε όλους τους αποφοιτήσαντες ευχόμαστε ολόψυχα να βαδίσουν το δρόμο της ζωής τους με υγεία, θάρρος και πίστη στις αξίες με τις οποίες γαλουχήθηκαν από την οικογένειά τους και τους καθηγητές τους.
Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου ΓΕΛ Καρδίτσας.

firefox   google chrome   internetexplorer

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΑΝΑΛΥΣΗ