mathkar
Το παράρτημα Καρδίτσας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας καλεί μαθητές Β, Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ και Α ΛΥΚΕΙΟΥ να συμμετέχουν σε μαθήματα προετοιμασίας για τον πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό «Ο ΘΑΛΗΣ». Τα μαθήματα είναι δωρεάν για τους μαθητές και θα πραγματοποιηθούν στο 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας μας σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :
• Σάββατο, 15/10/2022
• Σάββατο, 22/10/2022
• Σάββατο, 5/11/2022

Ώρες : 16:00 – 18:00
Οι μαθητές που ενδιαφέρονται πρέπει να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στο σύνδεσμο mathkar.gr
Ο πανελλήνιος διαγωνισμός «Ο ΘΑΛΗΣ» θα διεξαχθεί είτε την Παρασκευή 11  Νοεμβρίου 2022.