paidikos 23 11 21
Στις 23 Νοεμβρίου 2021 αντιπροσωπεία μαθητών του 3ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας που στο παρελθόν ήταν τρόφιμοι του Β΄ Δημοτικού Βρεφονηπιακού Σταθμού στον αύλειο χώρο του Νοσοκομείου Καρδίτσας, βρέθηκαν εκεί για υλοποίηση δράσης με θεματική την «ελιά».
Αρχικά πραγματοποιήθηκε θεατρική πράξη διαδραστικά. Στη συνέχεια διεξήχθησαν «αγώνες» των μικρών παιδιών τους οποίους οι μεγάλοι στεφάνωσαν με «κότινο» που δημιούργησαν οι ίδιοι ως δείγμα επιβράβευσης των προσπαθειών τους.
Οι μαθητές του 3ου ΓΕ.Λ. που συμμετείχαν στη δράση ήταν οι: Θώμη Δρόσου, Βασίλης Εκκίζογλου, Χαριτίνη Κούτσικου, Σωτηρία Πλιάτσικα, Ταξιάρχης Πλιάτσικας, Ελένη Χαραλάμπου και Βασιλίνα Χατζηαραπίδου.
Συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν η κ. Στυλιανή Γκόβαρη και η κ. Σταυρούλα Σιατήρα, οι οποίες συντόνισαν και το όλο εγχείρημα.
Τέλος, ένα μεγάλο «Ευχαριστώ!» από όλους τους συμμετέχοντες του 3ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας στο προσωπικό του Β΄ Δημοτικού Βρεφονηπιακού Σταθμού για την καταδεκτικότητά τους και τη φιλοξενία τους. Δημιουργήθηκε το κλίμα, ώστε τέτοιες δράσεις να συνεχιστούν.

Περισσότερες φωτογραφίες εδώ