comunicacion corporativa

Τη Δευτέρα 1 Ιουνίου 2018 οι εκπαιδευτικοί του 3ου ΓΕΛ Καρδίτσας είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν για όσα εφάρμοσαν στα πλαίσια μαθημάτων, Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων και Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων. Έμφαση δόθηκε στα δωρεάν ηλεκτρονικά εργαλεία, όπως τα: Issuu, Joomag, Padlet, Popplet, Google Docs, Google Forms, appear.in, ....
Σκοπός της συζήτησης ήταν η γνωριμία «από εκπαιδευτικό προς εκπαιδευτικό» πρακτικών που μπορούν να φανούν χρήσιμες και να κινητοποιήσουν το ενδιαφέρον των μαθητών-τριών. Συμπερασματικά, ήταν σημαντικό ότι πήραν και έδωσαν ιδέες.