May2018
Την Παρασκευή 25-05-2018 στο 3ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας πραγματοποιήθηκε μουσική εκδήλωση. Μαθητές και μαθήτριες του σχολείου ταξίδεψαν με τη μουσική και το τραγούδι τους όλους τους παριστάμενους, δημιουργώντας μία ευχάριστη ατμόσφαιρα με τη λήξη των μαθημάτων και πριν την έναρξη των εξετάσεων.
Επίσης, εκπαιδευτικοί και μαθητές του σχολείου αποχαιρέτησαν τον κ. Ηλία Σιατήρα, φιλόλογο, ο οποίος συνταξιοδοτείται.
Οι μαθητές που έπαιξαν μουσική και τραγούδησαν ήταν οι: Παναγιώτης Βασιλάκος (μπουζούκι & τραγούδι), Απόστολος Γκαραβέλας (μπουζούκι & τραγούδι), Γιώργος Καλαμπαλίκης (κιθάρα & τραγούδι), Αθηνά Κεραμίδα (τραγούδι), Αθανασία Κολοβού (κιθάρα & τραγούδι), Νίκη Κοτρώτσιου (φυσαρμόνικα & τραγούδι), Σωτηρία Κοσκινιώτου (τραγούδι).
Το συντονισμό της εκδήλωσης είχε η κ. Σταυρούλα Σιατήρα, φιλόλογος του 3ου ΓΕΛ Καρδίτσας.