(Η περιήγηση στο powerpoint γίνεται με τα βελάκια του πληκτρολογίου)

Στις 8 Δεκεμβρίου 2023, ημέρα Παρασκευή, πραγματοποιήθηκε το 1ο Δημοτικό Συμβούλιο εφήβων στο Δημαρχείο Καρδίτσας αποτελούμενο από 33 εφήβους των Λυκείων του Δήμου. Το θέμα της συνεδρίασης ήταν: «Καρδίτσα: Κλιματικά ουδέτερη και έξυπνη πόλη». Το 3ο Λύκειο εκπροσώπησαν με σχετική εισήγηση προτάσεων και παρουσίαση οι παρακάτω μαθητές-μαθήτριες της Γ΄ Λυκείου : Δημητρουλάκου Μαρία, Μανασής Σόλωνας, Φλώρου Αναστασία, Χαρίτος Σωτήρης.
Την γενική εποπτεία και συνοδεία των μαθητών – μαθητριών του 3ου Λυκείου ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί φιλόλογοι Σκουρτανιώτη Παναγιώτα και Μπαϊράμη Παναγιώτα.

Στον υπερσύνδεσμο που ακολουθεί είναι δυνατή η παρακολούθηση του 1ου Δημοτικού Συμβούλιου Εφήβων Δήμου Καρδίτσας.