epaggelmatikos pros 2022
Την Τετάρτη 11 Μαΐου και την Πέμπτη 12 Μαΐου, πραγματοποιήθηκε στους χώρους του σχολείου μας ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών της Α΄ και  Β΄ τάξης Λυκείου (ανά τμήμα) για τις αλλαγές στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2023.Η ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών έγινε από την εκπαιδευτικό του σχολείου μας και Σύμβουλο Επαγγελματικού Προσανατολισμού Σπυριδούλα Γιαννέλου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες συζήτησαν για το εξεταστικό σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων, για τις αλλαγές στο σύστημα εισαγωγής, τις αλλαγές στη συμπλήρωση του Μηχανογραφικού Δελτίου, τους συντελεστές βαρύτητας στα μαθήματα των επιστημονικών πεδίων, τον υπολογισμό των μορίων των υποψηφίων, την ελάχιστη βάση εισαγωγής και τις απαιτήσεις για τα ειδικά μαθήματα.