easter2022
Την Πέμπτη 14 Απριλίου 2022 ομάδα εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών του 3ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας επισκέφθηκε τη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων της Ιεράς Μητροπόλεως Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφαρσάλων στην Κόκκινη Εκκλησιά. Εκδηλώνοντας έμπρακτα την αγάπη της, η σχολική κοινότητα ευχήθηκε στην Τρίτη ηλικία «Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!» .
Ο σεβασμός, η ευγένεια, και ο αλτρουϊσμός οδήγησαν σε μια πράξη ηθικής ευαισθησίας. Ευχή όλων την επόμενη φορά να συναντηθούμε χωρίς τους περιορισμούς που υφίστανται λόγω της πανδημίας του Covid-19!
Από τη σχολική κοινότητα του 3ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας παραβρέθηκαν οι: Αθανάσιος Νιαβής, Βασίλειος Μπακατσής, Ελευθερία Κόγια, μαθητές/τρια της Γ΄ τάξης, Αικατερίνη Καραγιάννη, Ευάγγελος Βασιλάκος, Μαριέττα Κάντα, Χρυσόστομος Γιαβάζης, μαθητές/τριες της Α΄ τάξης. Συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν οι: Σταυρούλα Σιατήρα και Ουρανία Πινακούλα.