17 Noveber 2023
Την Παρασκευή 17/11/2023 πραγματοποιήθηκε στον χώρο του 3ου ΓΕΛ εορταστική εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές/τριες αποτύπωσαν μέσα από ιστορικά ντοκουμέντα, αφηγήσεις αλλά και τραγούδια τα γεγονότα και τον παλμό αυτής της ιστορικής στιγμής. Η εξέγερση του 1973 στο Πολυτεχνείο παραμένει σύμβολο του ηρωικού αγώνα της νεολαίας επίκαιρο και αναλλοίωτο θυμίζοντάς μας τη σημασία ιδανικών, όπως η ελευθερία, η ανεξαρτησία, η ειρήνη, η αγάπη για τη ζωή και τον άνθρωπο. Η οργάνωση της εκδήλωσης έγινε από τις εκπαιδευτικούς του σχολείου Αποστολάκη Γεωργία και η Μητσικώστα Φωτεινή και το μουσικό μέρος του επετειακού εορτασμού επιμελήθηκε η εκπαιδευτικός Σκουρτανιώτη Παναγιώτα και Μπαϊράμη Παναγιώτα. Το χορευτικό μέρος της εκδήλωσης έγινε υπό την καθοδήγηση, διοργάνωση και επιμέλεια του εκπαιδευτικού Παππά Σπύρου.

Ο χορός των μαθητών