eefΗ Ένωση Ελλήνων Φυσικών διοργανώνει τον 33o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γενικού Λυκείου.
Ο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Γενικού Λυκείου 2023 και για τις τρεις τάξεις, θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις:
Α΄ Φάση: Σάββατο 4 Μαρτίου 2023 - ώρα 9:30 π.μ. Εξ αποστάσεως
Β΄ Φάση: Σάββατο 1 Απριλίου 2023 - ώρα 9:30 π.μ. σε εξεταστικά κέντρα σε όλη την Ελλάδα.
Στη Β΄ Φάση θα προκριθούν όσοι/ες μαθητές/τριες συγκεντρώσουν συγκεκριμένη βαθμολογία στην Α΄ Φάση η οποία θα οριστεί από την επιστημονική επιτροπή του διαγωνισμού. Όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής, αλλά βραβεία θα απονεμηθούν μόνο σε όσους διακριθούν κατά την Β΄ Φάση.
Όλοι οι ενδιαφερόμενοι απαιτείται να συμπληρώσουν ατομικά τα στοιχεία τους στη φόρμα:

Περισσότερες πληροφορίες για τον διαγωνισμό, εδώ