Φυσική 2
Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής «Αριστοτέλης» του έτους 2022 που είχε διεξαχθεί στις 18 Μαρτίου 2022. Δύο μαθητές της Γ΄ τάξης του σχολείου μας κατάφεραν να διακριθούν με τις επιδόσεις τους υπό την καθοδήγηση του καθηγητή τους κ. Λεωνίδα Κάσσου.
«Συγχαρητήρια!» στην Ελευθερία Κόγια και στον Άγγελο Παπαγιάννη για την επιτυχή συμμετοχή τους.
Η σχολική κοινότητα του 3ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας τους εύχεται «Καλή επιτυχία!» στις επερχόμενες Πανελλαδικές Εξετάσεις και «Πάντα τη ζωή τους να τη διακρίνει η δημιουργικότητα και η προκοπή!»