girokomio11 22
Την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2022 αντιπροσωπεία μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης του 3ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας επισκέφτηκε το Γηροκομείο τῆς Ι. Μ. Θεσσαλιώτιδος καὶ Φαναριοφερσάλων "Ο Άγιος Σεραφείμ". Προσέφεραν αγαθά που συγκεντρώθηκαν από τη σχολική κοινότητα και χάρισαν στους ηλικιωμένους ένα έργο ζωγραφικής εμπνευσμένο από την ατμόσφαιρα των Χριστουγέννων, φιλοτεχνημένο από τη μαθήτρια της Β΄τάξης Γεωργία Παπαγεωργίου. Παράλληλα, τραγούδησαν τα κάλαντα και συνέβαλαν με τη θετική διάθεσή τους σε μία εκδήλωση με ευχάριστη ατμόσφαιρα.
Οι μαθητές/τριες που συμμετείχαν ήταν οι: Όλγα Βασιλάκου, Γκίκα Ναούμ, Καζνέσης Απόστολος, Καλούτσα Μαρία-Εφραιμία, Καλύβα Νικολέτα-Ιφιγένεια, Κατοίκου Ελένη, Κορομπίλιας Φώτης, Κωσταρά Ελένη-Ζωή, Λυρίτση Βασιλική
Συνοδοί εκπαιδευτικοί ορίστηκαν η κ. Ουρανία Πινακούλα, θεολόγος, και η κ. Σταυρούλα Σιατήρα, φιλόλογος του 3ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας.