thalis
Σας ενημερώνουμε ότι ο φετινός μαθηματικός διαγωνισμός “Ο ΘΑΛΗΣ” θα διεξαχθεί τo Σάββατο 4/11/2023 (09:00-12:00) σε σχολείο του νομού μας το οποίο θα καθοριστεί σύντομα. Το παράρτημά της Ε.Μ.Ε. Καρδίτσας θα πραγματοποιήσει δωρεάν μαθήματα προετοιμασίας για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β, της Γ Γυμνασίου και της Α Λυκείου στο 3ο Γυμνάσιο Καρδίτσας, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :
Σάββατο, 14/10/2023
Σάββατο, 21/10/2023
Κυριακή, 29/10/2023
Ώρες: 16:00-18:00

Στο διαγωνισμό συμμετέχουν μαθητές των τάξεων Β’ και Γ’ Γυμνασίου, Α’, Β΄, Γ’ Λυκείου.
Οι μαθητές που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν τα μαθήματα προετοιμασίας, πρέπει να δηλώσουν τη συμμετοχή τους εδώ.
Δείτε σχετικό υλικό προετοιμασίας εδώ.