001
Οι μαθητές/τριες του 3ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας με την επανέναρξη της λειτουργίας των σχολείων πληροφορήθηκαν τον αιφνίδιο και πρόωρο θάνατο του Φώτη Δ. Τσαπαρλή, γιου της κ. Στυλιανής Γκόβαρη, φιλολόγου του 3ου ΓΕ.Λ. Καρδίτσας, και αισθάνθηκαν την ανάγκη να εκφράσουν τη θλίψη τους για την απώλεια μέλους της οικογένειάς της.

Επιθυμούν να της αφιερώσουν λίγους στίχους από σχολικό εγχειρίδιο:

«Όμως καθώς χαμογελάς χαμογελούν ακόμα

Τα βήματά τους αντηχούν μέσα στα βήματά μας

Και στην καρδιά μας νιώθουμε το χτύπο της καρδιάς τους.»

(Νάνος Βαλαωρίτης, Μικρός θρήνος, Κ.Ν.Λ. Γ΄ τεύχος, σελ. 30)

Της εύχονται δύναμη και υπομονή μπροστά στη μεγάλη απώλεια που έχει να αντιμετωπίσει! Παράλληλα, εύχονται θερμά συλλυπητήρια στους οικείους της!

Για τη μαθητική κοινότητα

Από το 15/μελές Μαθητικό Συμβούλιο