Πριν από λίγες ημέρες ομάδα 52 μαθητών της Β Λυκείου υλοποιώντας το τελευταίο στάδιο του πολιτιστικού προγράμματος πραγματοποίησαν ένα από τα ωραιότερα και πολυτιμότερα ταξίδια των σχολικών τους χρόνων στο αγιώνυμο νησί της Πάτμου.

Εκπαιδευτικοί και μαθητές βίωσαν με τον πλέον ευρηματικό τρόπο τον μυστικισμό, τις φυσικές ομορφιές και την ιερότητα της νήσου ανιχνεύοντας τα χνάρια των βημάτων του Ευαγγελιστή Ιωάννη στους χώρους του σπηλαίου της Αποκάλυψης.
???.είναι μεγάλο να έχεις κάτι που ν?αναπαύεις τον τάραχον της ψυχής σου, να δυναμώνεις την θέλησίν σου δια την Ορθοδοξία στη νήσο Πάτμο γιατί είναι ιστορία, παράδοση, προσκύνημα?.?? Ν.Τωμαδάκης Βυζαντινολόγος
Τους μαθητές συνόδευσαν ο διευθυντής του σχολείου κ. Καρατάσιος Νικόλαος Θεολόγος, κα.Λεβέντη Παρασκευή Θεολόγος και ο κ.Καρακαντάς Γεώργιος Γυμναστής.