ekfe euso
Ανακοινώθηκαν, από το ΕΚΦΕ Καρδίτσας, τα τελικά αποτελέσματα του διαγωνισμού σε πειράματα Φυσικής, Χημείας, Βιολογίας: EUSO 2020, που έγινε το Σάββατο 14/12/2019 στο χώρο του Ε.Κ.Φ.Ε.  Πρώτη αναδείχθηκε η ομάδα του 3ου ΓΕΛ Καρδίτσας η οποία θα συμμετάσχει στον Πανελλήνιο διαγωνισμό το Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020 στη Θεσσαλονίκη. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι συμμετοχές εδώ.

Η ομάδα του σχολείου μας απότελείται από τους μαθητές της Β΄Λυκείου: Σαμπρίνα Γκοζίνα, Παρασκευή Παπαγιάννη και Κωνσταντίνο Χαντζόπουλο.

Την προετοιμασία τους ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου: κ. Χαράλαμπος Αργύρης, Χημικός, ο οποίος υπήρξε και ο υπεύθυνος καθηγητής, κ. Μπαλτάς Δημήτριος, Βιολόγος και κ. Ηλίας Παραθύρας, Φυσικός.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρουν τους/τις συμμετέχοντες/ουσες για την επιτυχή προσπάθειά τους και τους εύχονται καλή συνέχεια στην επόμενη φάση του Διαγωνισμού.