thalis

Το παράρτημα Καρδίτσας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας καλεί μαθητές Β, Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ και Α, Β ΛΥΚΕΙΟΥ στην προετοιμασία για το μαθηματικό διαγωνισμό "Ο ΘΑΛΗΣ".
Τα μαθήματα είναι δωρεάν για τους μαθητές και θα πραγματοποιηθούν στο 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα :

• Σάββατο, 5/10/2019
  • Σάββατο, 12/10/2019
  • Σάββατο, 19/10/2019
    Ωρες : 14:30 - 16:00

Οι μαθητές που ενδιαφέρονται πρέπει να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στο σύνδεσμο.
Ο σύνδεσμος είναι διαθέσιμος και στο site του παραρτήματος www.mathkar.gr
Εναλλακτικά, αρκεί μια αναζήτηση στο Google με τις λέξεις : Μαθηματική εταιρεία Καρδίτσα
Ο διαγωνισμός ΘΑΛΗΣ θα διεξαχθεί το Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2019
Πολύτιμος βοηθός για το μαθητή αποτελούν τα :
Περιοδικό ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ Α για το Γυμνάσιο (12 € τα 4 τεύχη με ταχυδρομική αποστολή στο σπίτι)
Περιοδικό ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ Β για το Λύκειο (14 € τα 4 τεύχη με ταχυδρομική αποστολή στο σπίτι).