euroscola
O  Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 3ου ΓΕΛ Καρδίτσας συγχαίρουν τους μαθητές του σχολείου μας που έλαβαν μέρος στο γραπτό διαγωνισμό για το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα «EUROSCOLA» και διακρίθηκαν καθώς και την εκπαιδευτικό κ. Ελευθεριάδου Μάρθα για τη συμβολή της στην  προετοιμασία των παιδιών. Η διάκριση στο διαγωνισμό έδωσε στους μαθητές της Β΄τάξης Ανδρέου Ιωάννα, Ζιαζόπουλο Παντελεήμονα και Καλούτσα Κωνσταντίνα το δικαίωμα να εκπροσωπήσουν την Περιφερειακή Διεύθυνση Θεσσαλίας μαζί με άλλα 21 παιδιά από τη Θεσσαλία στην ημερίδα που θα διεξαχθεί στο Στρασβούργο την 23η Ιανουαρίου 2014. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους εκπροσώπους του σχολείου μας!