19astronomia
Η Εταιρεία Αστρονομίας και Διαστήματος προκηρύσσει τον 19ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Αστρονομίας & Διαστημικής 2014.Ενημερώνουμε όσα παιδιά διαμένουν στις εξής πόλεις: Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Σαλαμίνα, Κοζάνη, Δράμα, Αλεξανδρούπολη, Σπάρτη ή σε πόλεις που βρίσκονται πολύ κοντά σ' αυτές, ότι μπορούν να επικοινωνούν με τους κάτωθι Συλλόγους Ερασιτεχνικής Αστρονομίας, οι οποίοι ευγενώς προσφερθέντες και κατόπιν συνεννόησης, θα προσφέρουν τις πολύτιμες γνώσεις τους για να βοηθήσουν τους μαθητές και τις μαθήτριες στην ύλη του διαγωνισμού.

Παρακαλούμε κατεβάστε την πλήρη προκήρυξη του διαγωνισμού από το κάτωθι συνημμένο αρχείο.

Συνημμένα αρχεία: Prokhryxh_19ou.pdf

Ιστότοπος www.astronomos.gr

Οι Σύλλογοι ανά πόλη είναι:

ΑΘΗΝΑ Ελληνική Αστρονομική Ένωση (Ε.Α.Ε.)1)

Άρης Μυλωνάς:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.) Παναγιώτης Καζασίδης: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">ΑΘΗΝΑ Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας

Όνομα υπεύθυνου: Βουτυράς Ορφέαςe-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Τηλέφωνο: 6936121715

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Όμιλος Φίλων Αστρονομίας

Όνομα υπεύθυνου: Μάρκος Ασπρίδηςe-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τηλέφωνο: 6974311597

ΠΑΤΡΑ Αστρονομική Εταιρεία «Ωρίων»Όνομα υπεύθυνου: Ανδρέας Παπαλάμπρου e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τηλέφωνο: 6972154351

ΣΑΛΑΜΙΝΑ Εταιρεία Αστρονομίας & Διαστήματος ? Παράρτημα Σαλαμίνας

Όνομα υπεύθυνου: Ραπαντζίκος Κωνσταντίνοςe-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Τηλέφωνο: 6972716053

ΚΟΖΑΝΗ Εταιρεία Αστρονομίας & Διαστήματος ? Παράρτημα Κοζάνης

Όνομα υπεύθυνου: Νίκος Τζήμκας

Tηλ.: 6937219339E-mail : astro.kozani@gmail.comfacebook: https://www.facebook.com/groups/118326574954357/

ΔΡΑΜΑ Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας «Πήγασος»

Όνομα υπευθύνου: Δογραματζίδης Μιχάληςe-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Τηλέφωνο: 6944305431

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Θράκης

Όνομα υπεύθυνου: Πρασόπουλος Δημήτριοςe-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.: http://www.astrothraki.gr

ΣΠΑΡΤΗ Αστρονομική Ένωση Σπάρτης

Όνομα υπεύθυνου: Παναγιώτης Κατσίχτηςe-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Τηλέφωνο: 6972272509